MANAGER POST VANZARE

1 post - PUNCT DE LUCRU ALEXANDRIA

1 post - PUNCT DE LUCRU GIURGIU

1 post - PUNCT DE LUCRU ROMAN

Citește mai mult...

CANDIDAT:
- Experienta pe piata utilajelor agricole
- Vorbitor de limba Engleza
- Flexibil
- Deschis la minte
- Sa aiba o buna relatie de afaceri cu clientul
- Precis, punctual, ambitios

DESCRIEREA POSTULUI:
* Pe partea de piese de schimb:
- Comunicarea cu toate filialele companiei, clienții interni si externi, dealerii, cu partenerii de afaceri externi, tehnicienii de service cu privire la responsabilitățile lor.
- Responsabil pentru corectitudinea și pastrarea ordinii in cadrul departamentului de piese de schimb.
- Administrarea bazei de date a clientilor companiei, cat si responsabilitatea de a mari baza de date a clientilor, cu scopul de a vinde piese de schimb.
- Se asigura de realizarea de noi contracte de vanzare piese de schimb cu client actuali si viitori.
-Se asigura de indeplinirea conditiilor comerciale conform dispozitiilor sale (oferte, contracte, discount comenzi).
- Asigura consultanta clientilor privind comanda de piese.
- Se informeaza si asigura suportul colegilor si clientilor in ceea ce priveste pretul si termenele de livrare ale pieselor de schimb de la furnizori.
- Se asigura de o buna colaborare si asigurarea de suport tehnic cu departamentul service.
- Se asigura de receptionarea facturilor de achizitie piese de schimb.
- Asigura suportul in ceea ce priveste conditiile de acordare a garantiilor produselor comandate pentru client si respective recuperarea garantiei de la producator.
 - Este responsabil de solicitarea și comandarea pieselor de schimb de la furnizori, cu ajutorul softului.
- Responsabil de coordonarea activitatii de receptionare, eliberare din gestiune si intocmirea evidentei miscarilor de piese de schimb.
- Intocmeste reclamatii catre furnizorii de piese de schimb dupa analiza acestora.
- Elaborarea de date statistice – rotatie de stoc,etc.
- Monitorizarea pieței.
- Crearea și trimiterea de pliante de reclama, pentru a sprijini vânzarea de piese de schimb.
- Înlocuirea subordonaților pe perioada concediilor acestora.
- Asigurarea, crearea și trimiterea materialelor tehnice (cataloage, desenele tehnice, fotografii, descrieri, date tehnice, etc).
- Se sigura de buna desfasurare a logistiicii de livrare a pieselor de schimb.
- Asigurarea buna funcționare a depozitului.
- Controlul și emiterea facturilor interne dintre departamente din cadrul companiilor.
- Respectarea normelor interne ale companiei.
* Pe partea de managementul calitatii:
- Obtine cunostinte despre produsele vandute.
- Tine o  evidența a utilajelor vândute.
- Realizarea de campanii de promovare  a produselor cu informatii  de la producatori
- Dezvolta Serviciul Clienți și se ocupa de Managementul calitatii pentru filiala firmei.
- Asigura suportul post vanzare
- Trimiterea de informatii cu privire la probleme post-vanzare catre manageri de produs și Furnizori
- Transmiterea de informații tehnice de la producători la Management și Product Manageri si Clienti
- Participarea la training-uri tehnice de la producatori.
- Realizarea de publicații tehnice - manuale de reparații , manuale de operare.
- Se asigura de imprimarea si distribuirea manualelor tehnice.
- Monitorizeaza statisticile de vânzări.
- Realizeaza cercetari de piata, privind preturile prodelor, comparandu-le cu cumpetitia.
* Pe partea de service:
- Efectuarea analizei privind defectiunile sau avariile utilajelor / instalatiilor, stabilind cauzele care le-au determinat si ia mãsurile de înlãturare a efectelor.
- Urmarirea derularii contractelor încheiate pentru respectarea clauzelor privind calitatea lucrãrilor, respectarea termenelor de executie si încadrarea în buget.
- Răspunde pentru calitatea activitătii personalului aflat în subordine, pentru fluxul operational avizat si realizat în proiectele în care este implicat (implementare, finalizare)

BENEFICII:
- Oportunitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu competitiv
- Oportunitati de training in tara si in strainatate
- Pachet salarial atractiv + bonusuri in functie de performante
- Telefon, laptop

Pentru mai multe detalii si trimiterea CV-urilor – adresa:
alina.serbanescu@bisoromania.com, tel. 0754.061.002